“İSTANBUL TRAFİĞİNDEN TABİİ Kİ NEFRET EDİYORUM”
11 Şubat 2018 Pazar 12:08

Hem Doktor hem de Müzisyen olan Ferhat Göçer, Radyo Trafik Marmara stüdyolarında, deneyimli program yapımcısı Emel Yalçın’ın sunduğu “Ünlüler Trafikte” programının konuğu oldu. İstanbul trafiğinde nasıl yaşadığını, ne gibi çözümlerle hayatını kolaylaştırdığını anlatan Göçer, çözümü motor kuryelerle seyahat etmekte bulduğunu söyledi.

Programdan öne çıkan başlıklar şöyle;

“İSTANBUL’U SEVEN TRAFİĞİNE KATLANIR”

“Uzun yolu, araba kullanmayı severim. İstanbul trafiğinden tabii ki nefret ediyorum. Yapacak bir şey yok tabi, büyük şehirde yaşamanın bir sonucu. İstanbul’u seven trafiğine katlanır. Belli saatlerde dışarı çıkmamak gerekiyor. Neyse ki benim böyle bir şansım var, tersine yaşayabiliyorum. Günün en yoğun saatinde ofiste ya da evde olmayı tercih ediyorum.

“GEÇ KALDIĞIM HER İŞE MOTOR KURYEYLE GİDİP GELMEYE BAŞLADIM”

90’lı yıllarda, motor kuryeler sadece eşya getirip götüren arkadaşlardı. Bir gün acilin önündeki motor kuryeleri gördüm. İşten çıkıp canlı yayına yetişmem gerekliydi. Bir yerden mont, kask bulduk. 20 dakikada gideceğim yere ulaştım. Artık geç kaldığım her işe motor kuryeyle gidip gelmeye başladım. Sonra bunu Cengiz Semercioğlu’na anlattım. O da ben bunu yazayım dedi. Şimdi iş olarak bunu yapıyorlar, insanları motorla gidecekleri yere götürüyorlar. Trafik derdi kalmıyor. Sağlık açısından trafiğe dayanmak için müzik dinlesinler, telefonla uğraşmasınlar. Bizde bu telefon işi hastalık oldu. Nefret ediyorum bu huyumdan. Telefonları şarja takıp, Ömür ile evde prizin başında duruyoruz.”

 “AMELİYATHANE’DE RADYO’DA NE ÇALIYORSA ONU DİNLERDİK””

“27 yıl müziği ve doktorluğu bir arada götürdüm, beni çok yordu. Artık sadece müzik ile uğraşacağım. Cerrahlık özlenmeyecek gibi değil, doktorluk çok özel bir meslek ama kendime ve sevdiklerime vakit ayırmak istiyorum. Benim için, tek meslekle sevdiklerime de zaman ayıracağım bir dönem başlıyor. Ameliyathanelerde, hemşire hanımlarla radyodan ne çalıyorsa onu dinlerdik. Ameliyatların kraliçeleri ameliyathane hemşireleridir. Asla müdahale edemezsiniz çünkü onlar sizden daha fazla mesai harcarlar. Ameliyathane personeli bütün gün mesai yapıyor. Zaten o stres ile ne çaldığının farkına varamıyoruz.”

“HAYATIN HAKKINI VERMEK LAZIM”

“Sarıyer Spor Kulübü’nün başkan vekilliğini yapıyorum. Bir futbol kulübü yönetmek kolay değil ama dünyanın en zevkli işlerinden biri. Hayallerimi gerçekleştirebilirsem çok güzel şeyler yapmak istiyorum. Hayatın hakkını vermek lazım. Ben her dakika şükreden bir adamım. Allah ne dilediysem veriyor. Hayatı dolu dolu yaşamaya gayret ediyorum.”

 

@marmaratrafik