RADYO TRAFİK VE AXA SİGORTA İŞBİRLİĞİYLE MARMARA’DA TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ
15 Mayıs 2018 Salı 15:50

Türkiye’nin ilk trafik radyosu Radyo Trafik ve Axa Sigorta, Trafik Haftası dolayısıyla birlikte yola çıktı. RadyoTrafik canlı yayın aracıyla 6-12 Mayıs tarihleri arasında şehir meydanlarında dinleyicileri ile buluştu.

Yıllardır trafiğin nabzını tutan, sürücülere yol gösteren Radyo Trafik, Trafik Haftası’nda Axa Sigorta ile birlikte yola çıktı. İstanbul, Bursa, Çanakkale, Ankara ve Edirne’de belirlenen buluşma noktalarına canlı yayın aracı ile uğrayan Radyo Trafik ekibi, dinleyicileriyle buluşarak trafik eğitimleri verip, eğlenceli etkinliklerle çocuklarla ailelerini bir araya getirdi.

BURSA KENT MEYDANI AVM’DE KEYİFLİ DAKİKALAR

Radyo Trafik ekibi trafik haftası etkinlikleri kapsamında,  5 – 6 Mayıs tarihlerinde Bursa Kent Meydanı AVM’de çocuklar ve büyüklerle buluşarak çok keyifli dakikalar geçirdi. Çocuklar eğitim parkurunda trafik kurallarını ve işaretlerini öğrenirken, büyüklere de alkollü araç kullanımının sakıncaları anlatıldı. Aynı zamanda Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Önder Dülger ve Bursa Trafik Vakfı Başkanı Galip Sakder etkinlik alanına gelerek tebriklerini ilettiler. Ayrıca Emniyet görevlileri etkinlik alanında çocuklara gün boyu trafik eğitimi verdiler.

ÇOCUKLARA ‘OKUL GEÇİDİ GÖREVLİSİ’ KİMLİĞİ

7-8 Mayıs tarihlerinde Çanakkale İskele Meydanı’nda, Çanakkale Valiliği, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ve Çanakkale Jandarma ekiplerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte; Çanakkale Emniyet Müdürlüğü çocuklar için hazırlamış oldukları ‘okul geçidi görevlisi’ kimliklerini öğrencilere takdim ettiler. Radyo Trafik ekibinin yaptığı canlı bağlantılarla Çanakkale Emniyet Müdürlüğü görevlileri, trafikte yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler ve büyüklerin çocuklara örnek olması gerekliliğini vurguladılar.

EMNİYET KEMERİ SİMÜLASYON ARACINA YOĞUN İLGİ

9 Mayıs’ta Edirne Saraçlar Caddesi’nde çok sayıda çocuk ve yetişkinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, çocuklar bildikleri trafik işaretlerini gösterirken, Radyo Trafik ekibi ve trafik Polisleri çocukların bilmedikleri trafik işaretlerinin ne anlama geldiğinin bilgisini verdiler. Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün etkinliğe özel olarak emniyet kemeri kullanımının önemi göstermek amacıyla Eskişehir Polis Eğitim Merkezi’nden getirttiği “Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı” katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’da etkinlik alanına gelerek trafik hakkında konuşma yaptı.

TRAFİKTE DAHA BİLİNÇLİ BİR YENİ NESİL

12 Mayıs tarihinde, etkinliğin son gününde ise Ankara Next Level AVM’de gerçekleşen etkinlikte çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıldı. Etkinlik alanında trafik kurallarını, gelecekte trafikte onları neler beklediğini ve trafik işaretlerini öğrenen çocuklara tüm gün eğlenceli eğitimler verildi. Radyo Trafik ekibi, katılımcıların Ankara trafiğine dair anlattıkları sorunları dinlediler. Özellikle üst geçitlerin az kullanımıyla ilgili sitemlerini dile getiren katılımcılar, Ankara trafiğindeki bu düzensizliğin yeni neslin bilinçli yetişmesiyle aşılabileceğini ilettiler. 

DİNLEYİN, ZAMAN KAZANIN!

Türkiye’nin ilk trafik radyosu Radyo Trafik, İstanbul, Ankara ve Marmara Bölgesi’nde yaşayanların gündelik hayatına ilişkin önemli bilgileri zamanında ve tarafsız şekilde aralıksız aktarıyor. Bilgileri doğrudan “yaşayan ve üretenden” doğrudan “kullanan ve faydalanana” aktaran Radyo Trafik, demokrasinin özüne uygun ve yüksek nitelikli yayın anlayışını benimsiyor. Hangi güzergâhlarda trafik ne durumda, nerede kaza, araç arızası var, hangi yollar kapalı, hangi yollar rahat, köprüler, feribotlar ve tünellerdeki son durumu öğrenmek için, “Radyo Trafik”i dinleyin, zaman kazanın. Radyo Trafik, ayrıca 2015’te çıkardığı mobil uygulaması ile Türkiye genelinde yüzbinlerce araç ve gönüllü muhabirden gelen veriler ile oluşturulan anlık ve ayrıntılı yoğunluk haritası veriyor. Tüm işletim sistemleri ile uyumlu olan Radyo Trafik aplikasyonu ücretsiz olarak indirilebiliyor.

@marmaratrafik