BOLU’DA 28 GÜN SÜRECEK ÇALIŞMA
19 Temmuz 2018 Perşembe 14:16

Radyo Trafik Marmara canlı yayın aracımız Bolu’da yürütülen çalışma bölgelerinde incelemelerde bulundu. Muhabirimiz Gürsel Yeğenoğlu, Bolu Tüneli'ndeki çalışmayla ilgili Bolu Dağı Bakım Onarım Şefliği ile görüştü. Görüşmede yetkililerden edinilen bilgiye göre Bolu Dağı Tüneli'nde elektromekanik sistemlerin ve turbo fanların bakım onarım ve yenileme çalışmalarının yürütüldüğü bildirildi. Bu çalışmaların her yıl 3. ,6., 9., ve 12. aylarda yapıldığını belirten yetkililer bu periyodik çalışmaların gece yapılacağını aktardı.

Yetkili birimlerden edinilen bir başka bilgiye göre Bolu’da, TEM Abant-Bolu Batı kavşakları arasında ve Bolu Tüneli'nde başlayan yol çalışmaları 12 Ağustos tarihine kadar sürecek. Çalışma nedeniyle yolda şerit daraltmaları uygulanıyor. Şerit daraltmaları nedeniyle yaşanabilecek yoğunluklara alternatif güzergahlar belirlendi. Bu güzergahlar şöyle;

Bolu Tüneli'ndeki çalışma nedeniyle Cuma akşam saat 17.00 sonrası İstanbul - Ankara istikametini kullanacak sürücüler Kaynaşlı Gişeleri'nden D100'e (Eski Yol)  bağlanarak  Bolu Batı Kavşağı'ndan tekrar TEM Ankara istikametine geçiş yapabilirler. Ankara - İstanbul istikametini kullanacak sürücüler ise Pazar akşam 17.00 sonrası Bolu Batı Kavşağı'ndan D100'e geçerek Kaynaşlı Gişeleri'nden tekrar TEM'e bağlanabilirler. 

 

@marmaratrafik