RADYO TRAFİK MARAMARA
11 Haziran 2015 Perşembe 12:00

Radyo Trafik 30 Haziran 2010'da yayınlarına başlayan Saran Holding bünyesinde kurulan radyo istasyonu.Radyo Trafik İstanbul'dan sonra sırasıyla Radyo Trafik Ankara, Radyo Trafik Marmara ve Radyo Trafik İzmir'de açılmıştır. Radyo Trafik İstanbul, Ankara ve İzmir bulundukları illerin trafik durumları hakkında anlık olarak bilgi paylaşımında bulunuyor. Radyo Trafik Marmara ise Bursa, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul illeri ile bu illerin bağlantılarını sağlayan yollar hakkında anlık bilgiler vermektedir.

Radyo Trafik oluşumu aslen ticari kaygılardan uzak bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçmiştir. Sosyal sorumluluk projelerine desteği ile bilinen Saadettin Saran’ın başında bulunduğu Saran Holding bünyesinde kurulan radyo günden güne dinleyicisi ile büyüyen bir yapı haline gelmiştir. Günümüz koşullarında unutulmaya yüz tutmuş “dayanışma” olgusunu her gün dinleyicileri arasında biraz daha pekiştirerek yoluna devam eden kurum ciddi oranda bir dinleyici ilgisi sayesinde sadece İstanbul ile başlayan yayınlarını Ankara ve İzmir'in ardından Radyo Trafik Marmara ile Bursa, Kocaeli, Sakarya illerini de kapsar hale getirdi.

Radyo Trafik için dinleyici her zaman yayınların en önemli olgusu... Mekanikleşen dünyada bire-bir, insan gözüne dayalı bilgilendirici yayınlar radyonun yayın politikasının oluşturuyor. Radyo Trafik’in oluşturduğu “Gönüllü Muhabir” sistemi ile binlerce insan devasa bir bilgi ağı oluşturdu. Bugün Radyo Trafik bulunduğu şehirlerdeki tüm olayları haberciliğin ön koşulu “Hızlı ol, ama her şeyden önce doğru ol!” mottosunu da göz ardı etmeden dinleyicilerine aktarıyor. Bu bilgi ağının yanı sıra, dinleyenlerden “ulaşım” başlığı altında gelen her şey değerlendirmeye alınarak da medeni bir tartışma ortamı yaratılıyor. Radyoyu arayan bir dinleyici her türlü görüş, öneri ve şikayetin ilgili kurumlarla paylaşılıyor.

 

ŞEHRİN RADYOSU

Radyo Trafik sadece trafik durumu anlatan bir radyodan çok daha ötesi. Türkiye’de trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı şehir olan İstanbul’da ağırlık dinleyici isteği doğrultusunda buna verilmiş olsa da Türkiye’de trafik kültürünün yerleşmesindeki yayınları temel önceliği. Trafik ve şehir ayrılmaz iki ayrı olgu olduğu için de Radyo Trafik’in bulunduğu şehirdeki bir dinleyici sadece trafik yoğunluğu değil şehre dair her şeyi öğrenebilir, tartışmalara katılabilir, görüşlerini duyurabilir ve bunun yanında harika nostaljik şarkılar da dinleyebilir.

Bugüne kadar birçok kurumdan çeşitli ödüller alan '''Radyo Trafik''' 2016 Türkiye askerî darbe girişiminde mikrofonunu sürekli açık tuttuğu ve yaşananları aktardığı için Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği tarafından Medya ve Demokrasi Ödülü verilmiştir. 

@marmaratrafik