KARAMÜRSEL’DEKİ ÇALIŞMA NİSAN’DA BİTİYOR!
20 Şubat 2021 Cumartesi 14:34

Şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığın önemli güzergâhlarından olan D-130 Karayolu üzerinde, Karamürsel kent meydanındaki battı- çıktı çalışmasında sona gelindi. Bölgedeki son gelişmeleri Radyo Trafik Marmara olarak inceledik, yetkililerle görüştük. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, çalışmanın Nisan ayı başında bitirilerek tünelin trafiğe açılması planlanıyor.

Mayıs 2018’de başlatılan projede çalışmalar son aşamaya geldi. Hâlihazırda Karamürsel Amiral Caddesi’nde tünel kazı ve yapım çalışmaları devam ederken, trafik akışı iki yönde de yan yoldan tek şerit olarak sağlanıyor. Ağır vasıtaların çoğunlukta olduğu bu güzergâhlarda özellikle sabah ve akşam trafiğinde uzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

Tamamlanmasının ardından bölgenin trafik yükünü büyük ölçüde azaltması beklenen Karamürsel battı-çıktı projesinde, tünel 19 metre genişliğinde 290 metre uzunluğunda olacak. Proje kapsamında 1600 metre çift anayol, 900 metre güney, 900 metre kuzey olma üzere 2 yan yol, 310 metre bağlantı yolu olmak üzere 3 bin 700 metre toplam yol olacak.

 

Çalışma alanındaki son durumu izlemek için:

@marmaratrafik